Nasza kadra

dr n. med. Paweł Molski
Specjalista w dziedzinie fizjoterapii, certyfikowany terapeuta metody McKenzie, terapeuta medycyny ortopedycznej OM Cyriax i terapii manualnej wg Typaldos’a (FDM) oraz specjalista terapii mięśniowo-powięziowej m.in. Anatomy Trains, IASMT.
Dzięki licznym szkoleniom z zakresu nowoczesnych metod fizjoterapii i terapii manualnej nieustannie poszerza swoją wiedzę. Bogate doświadczenie zawodowe zawdzięcza wieloletniej pracy w Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu z Oddziałem Wczesnej Rehabilitacji w Schorzeniach Ortopedyczno-Urazowych Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Jego główną profesją jest leczenie i prewencja urazów i schorzeń narządu ruchu oraz dolegliwości bólowych kręgosłupa, zwłaszcza o podłożu stresogennym.
Wieloletni wykładowca wyższych uczelni oraz regionalnych placówek edukacyjnych, gdzie z pasją przekazuje swoją wiedzę studentom kierunków fizjoterapii i nauk o zdrowiu. W latach 2010-2013 członek zarządu Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji, Oddział w Bydgoszczy.
Wyróżniony w zakresie biologii medycznej w uznaniu szczególnych wartości naukowych. Uczestnik licznych krajowych i zagranicznych kongresów, kursów i staży z zakresu rehabilitacji, m.in. w Cleveland Clinic.
W wolnym czasie pasjonat podróżowania, wspinaczki oraz Tai Chi.

mgr Barbara Molska
Magister fizjoterapii, specjalizuje się w metodach terapii mięśniowo-powięziowej Anatomy Trains łączonej z ruchem m.in. wg koncepcji ZOGA. Jest również terapeutą manualnym wg metody Typaldos’a i McKenziego oraz certyfikowanym terapeutą metody BeBo(trening mięśni dna miednicy wykorzystywany m.in. w leczeniu nietrzymania moczu) oraz Pilates. Zajmuje się również oceną funkcjonalną FMS (functional movement screen).
Dzięki licznym szkoleniom z zakresu nowoczesnych metod terapii manualnej i terapii ruchem nieustannie poszerza swoją wiedzę. Uczestniczy w licznych krajowych i zagranicznych kursach i stażach z zakresu rehabilitacji m.in. Ev. Krankenhauses Hagen-Haspe, Niemcy. W 2017r. była fizjoterapeutką kadry polski kadetek piłki siatkowej podczas mistrzostw świata w Rosario, Argentyna.
Zawodowo zajmuje się głównie prewencją i leczeniem urazów sportowych a także rehabilitacją aktywnych kobiet w ciąży i wracających do sprawności po porodzie. Podczas prowadzonych terapii wplata ćwiczenia mające na celu poprawę równowagi strukturalnej w ruchu oraz ożywienie „zapomnianych” obszarów ciała integrując je z umysłem co pozwala osiągnąć lepsze efekty w treningu i dobre samopoczucie.
Z wewnętrznej potrzeby łączenia piękna ze zdrowiem pomaga kobietom w poprawie wyglądu ciała i twarzy łącząc techniki integracji mm-powięziowej m.in. wg koncepcji ZOGA Face Integration z fizjoterapią estetyczną.
W wolnym czasie oddaje się treningom fukcjonalnym m.in. CrossFit czy Body&Mind dzięki czemu łączy swoją pasję z pracą lepiej rozumiejąc pracę z ciałem.

mgr Joanna Pleśniak
Magister fizjoterapii oraz technik masażysta, absolwentka Bydgoskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy. Jest certyfikowaną terapeutką suchej igłoterapii oraz terapii punktów spustowych oraz mezoterapii kolagenem i kwasem hiarulonowym, terapii punktów spustowych, Ems-a, ScarWork, Ultrasonografi, jak również Przezskórnej Elektrolize Epte.
Bezustannie poszerza swoją wiedzę, co do struktur mięśniowo – powięziowych oraz narządu ruchu. Uczestniczyła w wielu kursach i warsztatach m.in rollacademy, masaż gorącymi kamieniami Anatomii Trains – Structure and Function. W terapii wykorzystuje, również techniki FDM, Klawiterapia, Kinesiology taping, Floos band oraz McKenzie.

mgr Igor Stefański
Magister fizjoterapii oraz technik masażysta, absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
W pracy stosuje techniki manualne tkanek miękkich poznane na licznych szkoleniach celem redukcji dolegliwości bólowych i prewencji ich powstawania. Obecnie pasjonuje się i zgłębia tajniki integracji strukturalnej wg koncepcji Anatomy Trains.
Specjalizuje się w analizie biomechanicznej i terapii mięśniowo-powięziowej wad postawy oraz schorzeń i urazów stopy i goleni. W praktyce zawodowej wykorzystuje globalne spojrzenie na pacjenta, celem zlokalizowania wszystkich nieprawidłowości ruchowych i źródła problemu. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności na kursach i warsztatach dla fizjoterapeutów.
Pasjonat anatomii i biomechaniki ciała ludzkiego. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem rycin anatomicznych oraz ćwiczeniami fizycznymi.

Dr n. med. Magda Tkaczyńska
Certyfikowana terapeutka Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego (PTUG). Uczestniczka licznych kursów z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej.
Jest absolwentką kierunku fizjoterapia Collegium Medicum w Bydgoszczy. Jej zainteresowania zawodowe skupiają się wokół fizjoterapii uroginekologicznej, która jest jej pasją. Stale poszerza swoją wiedzę i kompetencje zawodowe, by być jak najlepszą specjalistką. W swojej praktyce stara się patrzeć na pacjenta holistycznie, bo tylko takie podejście daje sukces terapeutyczny.
W jakim przypadku warto zgłosić się do fizjoterapeuty uroginekologicznego:
• nietrzymanie moczu, gazów, stolca,
• zespół pęcherza nadreaktywnego, parcia naglące,
• hemoroidy,
• rozejście mięśnia prostego brzucha,
• bolesne miesiączki,
• bolesne współżycie,
• zaburzenia statyki narządów dna miednicy (obniżenie narządów)
• terapia przed i po zabiegach uroginekologicznych,
• blizna po nacięciu bądź pęknięciu krocza, blizna po cesarskim cięciu,
• kobiety będące w ciąży lub po porodzie,
• przygotowanie do porodu.

mgr Wiktoria Zaleśkiewicz
Magister fizjoterapii, absolwentka UMK Collegium Medicum w Bydgoszczy oraz dyplomowany technik masażysta.
W pracy skupia się na całokształcie problemu pacjenta oraz stawia jego cele na pierwszym miejscu. Zwraca uwagę na postawę ciała i dobiera odpowiednie zalecenia tak aby pacjent w życiu codziennym czuł dużą wydolność statyczno-dynamiczną, a także potrafił się samodzielnie korygować.
Specjalizuje się w terapiach wad postawy korzystając z zaawansowanej technologii diagnostycznej Diers formetic 4D, a także systemów biofeedback m.in.takich jak D-wall czy Postural Bench. Jest w trakcje certyfikacji BSPTS-Barcelońska Metoda Terapii Skolioz. Swoją pracę uzupełnia technikami manualnymi w celu przywrócenia fizjologicznego tonusu mięśni. Pomaga jej w tym wiedza nabyta podczas kursu Zoga Face Integration, która doskonale niweluje napięcia górnych partii ciała, a zastosowana na twarz dodatkowo przynosi efekt naturalnego liftingu twarzy i redukcji zmarszczek mimicznych.
W czasie wolnym poszerz swoją wiedzę z zakresu fizjoterapii oraz medycyny naturalnej.

mgr Mateusz Biedroń
Absolwent Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Specjalizuje się szeroko pojętą rehabilitacją neurologiczną, zarówno w fazie ostrej, jak i przewlekłej.
Wykorzystuje w swojej pracy metody PNF, NDT Bobath a także trening Biofeedback. Na bieżąco poszerza swoje umiejętności, uczestnicząc w licznych konferencjach, warsztatach i szkoleniach z zakresu neurologii, jak również korzysta z licznych publikacji medycznych.
W sposób kompleksowy i zindywidualizowany podchodzi do terapii z pacjentami, niejednokrotnie zajmując się nimi zarówno podczas pobytu w szpitalu od momentu pojawienia się pierwszych objawów, jak i w ambulatorium. Biorąc pod uwagę ich własny, indywidualny sposób reagowania, prowadzi ich do momentu uzyskania maksymalnej sprawności, a co za tym idzie do poprawy ich aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.
Wolne chwile spędza na siłowni, a gdy pogoda sprzyja na rowerze, rolkach, czy pływaniu. Uwielbia również zwiedzać różne zakątki Polski i świata, gdzie może rozwijać swoje pasje do wędrówek.

mgr Natalia Kubilus
Magister fizjoterapii, absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy