Platforma balansowa

Trening równowagi i priopriocepcji

Trening fizjoterapeutyczny może być nie tylko okazją do podniesienia sprawności ale również świetną rozrywką. Specjalnie dla naszych pacjentów wyposażyliśmy nasz  ośrodek w nowoczesną platformę balansową – znakomite narzędzie do trenowania równowagi.  Ćwiczenia na urządzeniu mają na celu stymulację elementów układu ruchu i układu nerwowego oraz diagnozowanie i przesyłanie informacji zwrotnych za pomocą układów umożliwiających biofeedback.

Niezwykłą zaletą platformy stosowanej w naszej placówce jest możliwość dowolnego ustawienia względem siebie, co umożliwia korzystanie ze sprzętu w określonej postawie dopasowanej do osoby trenującej.

Platforma balansowa pozwala na:

  • pełną archiwizację danych uzyskanych w trakcie wywiadu z pacjentem,
  • możliwość wykorzystania gotowych programów treningowych wraz z zapisem wyników,
  • możliwość ustawienia parametrów ćwiczeń w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta,
  • akustyczną i wizualną informację zwrotną dla pacjenta w trakcie ćwiczeń,
  • uatrakcyjnienie ćwiczeń poprzez stosowanie w terapii gier video – do wyboru m.in. toczenie kuli, skoki narciarskie czy łodzie motorowe.

Zastosowanie treningu równowagi.

Urządzenie doskonale sprawdza się w rehabilitacji ortopedycznej, neurologicznej, sportowej, dziecięcej, w terapii zaburzeń równowagi oraz podczas ponownej nauki postawy i utrzymywania równowagi.

Sprzęt ten wykorzystywany jest w planach terapeutycznych oraz profilaktycznych, które przygotowaliśmy dla naszych pacjentów.

Zobacz również:

Call Now Button
T
Centrum Rehabilitacji Eskulap