Program dla osób w grupie ryzyka zawału, z chorobą wieńcową, otyłością i nadwagą

Informacje podstawowe

W naszych czasach, gdy wydatek energetyczny związany z codziennym życiem został znacznie ograniczony, ważne jest by dbać o odpowiednią ilość i prawidłowe wykonywanie ćwiczeń fizycznych oraz odpowiednie uwodnienie i trofikę tkanek.

Najczęstsze przyczyny

Wszystkie objawy, których niwelowanie obejmuje ten program tereapeutyczny są nierzadko ze sobą powiązane. Brak ruchu, nieprawidłowa dieta, styl życia, stres ,a także czynniki genetyczne – to najczęstsze przyczyny sprawiąjące że się sobie nie podobamy.

Obniżenie jakości życia, niska samoocena, postrzeganie społeczeństwa, niemożność uczestnicznia we wszystkich aktywnościach – często wpływa na spadek naszego samopoczucia. Jest to jedna z poważniejszych chorób cywilizacyjnych, która nierzadko zagraża nawet naszemu życiu.

Jak wiadomo łatwiej zapobiegać niż leczyć –  w naszej klinice gwarantujemy realizację obu tych procedur. Przygotowując odpowiedni trening, możemy skutecznie zapobiegać otyłości i nadwadze, a także skutecznie redukować ryzyko zawału oraz choroby wieńcowej.

Jak leczymy?

Dla każdego pacjenta program ustalany jest indywidualny program zawierający szereg zajęć terapeutycznych z pełnego wachlarza propozycji oferowanych przez naszą placówkę. Metody, które najczęściej wykorzystywane są do pracy z pacjentami posiadającymi tego typu problemy to m.in.:

• wykorzystanie cykloergometrów oraz bieżni w celu redukcji masy ciała oraz poprawy wydolności krążeniowo  oddechowej
  • przywrócenie prawidłowego metabolizmu dzięki zabiegom fizykoterapeutycznym m.in. zabiegi w kriokomorze czy drenaż pneumatyczny
  • trening indywidualny w systemie odciążenia i w obciążeniu dla uzyskania możliwie najbardziej optymalnego efektu