Rehabilitacja

Czym jest rehabilitacja?

Każdy człowiek spotkał się z terminem ‘rehabilitacja’, ale czy jest to pojęcie zrozumiałe w stu procentach? Otóż, najprościej rzecz ujmując, jest to praca, którą wykonuje osoba borykająca się z jakimś problemem zdrowotnym – wykonuje ją, korzystając z odpowiedniego rodzaju wsparcia świadczonego przez personel.

Proces ten ma na celu pomóc choremu powrócić do pełnej sprawności fizycznej. Lekarze, fizjoterapeuci, pielęgniarki oraz terapeuci zajęciowi mogą brać udział w takiej terapii. Niejednokrotnie, zaangażowani też są np. logopedzi, psycholodzy czy muzykoterapeuci – w zależności od rodzaju świadczeń.

Raz rozpoczęta rehabilitacja nie może zostać przerwana – musi być kontynuowana aż do momentu, w którym osoba poddana leczeniu nie odzyska zdrowia, lub jej stan nie poprawi się choć na tyle, na ile pozwala jej kondycja całego organizmu.

Rodzaje rehabilitacji

Terapię dostosowuje się do osoby potrzebującej pomocy. Stąd też rehabilitacja nie może być traktowana jako jedna ścieżka działania, jeden zestaw działań terapeutycznych i ćwiczeń, który jest uniwersalny i pomoże absolutnie każdemu choremu. Jest wiele wariantów, wiele ścieżek działań.

W naszej klinice świadczymy pomoc, obejmujące różne rodzaje rehabilitacji. Wśród nich znajdują się m.in. terapia dotycząca osób, które cierpią na dolegliwości związane z bólami kręgosłupa. Możliwe jest również świadczenie wsparcia dla osób uprawiających sport a także takich, które miały urazy ortopedyczne lub też były ofiarami wypadków komunikacyjnych.

Osoby, które wykonują swoją pracę w pozycji siedzącej również mogą skorzystać z dedykowanego im rodzaju terapii. Pomoc uzyskają również osoby z obrzękami lub cierpiącymi na urazy dłoni i rąk.

+ Terapia Manualna

+ Fizykoterapia

+ Biofeedback

Call Now Button
T
Centrum Rehabilitacji Eskulap