Rowery stacjonarne

Ćwiczenia rehabilitacyjne na rowerze treningowym.

Najbardziej tradycyjne i powszechne urządzenie w profesjonalnej odsłonie klasycznych rowerów treningowych nie mogło zabraknąć w ofercie naszego centrum. Specjalnie dla naszych pacjentów zaopatrzyliśmy sale treningową w nowoczesne rowery stacjonarne firmy KEISER – model M3 Series cardio. Zdaniem specjalistów z całego świata ten właśnie model posiada najlepszą geometrię do uprawiania spinningu.

System działania roweru opiera się na mechanizmie oporowym (koło ergometru przechodzi przez dwa przeciwstawne magnesy co powoduje indukcję). Siła oporu regulowana jest poprzez zmianę mocy pola z polem napędowym Mechanizm ten sprawia, że ruch jest bardziej płynny a sam trening bardzo cichy.

Wg aktualnych standardów zaleca się ćwiczenieCardio 30 minut przez 5 dni w tygodniu lub ok. 20 min z intensywnym obciążeniem przez 3 dni w tygodniu. Do tego uzupełnieniem powinno być 8-10 ćwiczeń treningu siłowego po 8-12 powtórzeń – taki cykl należy powtarzać 2 razy w tygodniu. Tylko tyle wystarczy aby skutecznie utrzymać wydolność organizmu i radykalnie obniżyć ryzyko choroby serca. Warto pamiętać aby przed każdą sesją treningową oraz po zakończeniu ćwiczeń stosować pięciominutową rozgrzewkę oraz stretching.

Sprzęt ten wykorzystywany jest w planach terapeutycznych oraz profilaktycznych, które przygotowaliśmy dla naszych pacjentów. Więcej o programach znajdziesz tutaj.

Call Now Button
T
Centrum Rehabilitacji Eskulap