Rehabilitacja dla pacjentów z osteoporozą

Informacje podstawowe

Program skierowany do pacjentów z osteoporozą, niską gęstości kości, złamaniami i wadliwą postawą powstałą na skutek choroby.

Najczęstsze przyczyny

Problem, którego dotyczy ten program terapeutyczny jest w zasadzie nieunikniony i w odpowiednim wieku najprawdopodobniej każdy z nas będzie musiał się zmierzyć. Zmniejszenie gęstości kości to proces, który naturalnie towarzyszy nam wraz z wiekiem.

Niestety znaczne, patologiczne zmiany osteoporotyczne zwiększają ryzyko złamań i uszkodzeń ciała. Odwapnienie kości bywa też powikłaniem po złamaniach (np. zespół Sudecka). Samo złamanie może również spowodować fatalne w skutkach powikłania (np. zapalenie płuc u osób starszych w wyniku długotrwałego unieruchomienia).

Jak leczymy?

Złożoność problemu oraz wysokie ryzyko powikłań sprawia, że terapia w takich przypadkach musi być precyzyjnie wymierzona w źródło oraz wykonywana za pomocą jedynie najwyższej klasy urządzeń. Również terapeuci, którzy wykonują zabiegi, w tym przypadku powinni wykazywać się szczególną precyzją i dużym doświadczeniem. W naszym centrum gwarantujemy zarówno odpowiednio przeszkoloną kadrę jak i najwyższej jakości aparaturę.

Przy problemach z tej grupy zazwyczaj terapia sprowadza się do wspomagania farmakoterapii za pomocą magnetoterapii, ruchu oraz zabiegów biostymulujących, które w sposób bezpośredni wspierają proces leczenia. Zabiegi te przydatne są również w przypadku złamań, przyspieszając proces gojenia. Wykorzystywane w przypadku utrudnionego zrostu kostnego mogą zapobiec powstawniu tzw. stawu rzekomego.