Bieżnia rehabilitacyjna – trener chodu

Bieżnia rehabilitacyjna, trener zaburzeń chodu.

Nic lepiej nie motywuje pacjenta do ćwiczeń niż możliwość  obserwowania własnych poprawiających się rezultatów. Dzięki naszej specjalnej bieżni zaopatrzonej w detektory chodu (mierzymy długość i szerokość kroków a także prędkość). Jesteśmy w stanie w bardzo precyzyjny sposób ocenić postępy pacjenta oraz dać jasny obraz, nad którymi elementami ćwiczenia należy jeszcze popracować.

Na podstawie wieku pacjenta oraz stopnia nachylenia bieżni komputer automatycznie wylicza właściwą prędkość niezbędną do uzyskania pożądanego cyklu chodu. Dla osób, które znajdują się we wczesnej fazie rehabilitacji możliwe jest również ustalenie ręcznie indywidualnego trybu w zakresie długości kroków. To powoduje, że już w początkowym etapie leczenia wprowadza się prawidłowy wzorzec chodu.

Niezwykle bezpieczne urządzenie wyposażone jest w system poręczy, wyłącznik awaryjny oraz teflonową powierzchnię amortyzującą, dzięki czemu trening odbywa się w warunkach komfortowych i bezpiecznych dla pacjenta. Osoba ćwicząca nie musi martwić się o nic – może w całości skupić się na treningu i przywracaniu sprawności.

System informacji zwrotnych biofeedback bieżni to nie tylko doskonałe narzędzie motywacyjne ale również precyzyjne urządzenie diagnostyczne.W oparciu o uzyskanie obiektywnych wyników planowana jest indywidualna reedukacja chodu pacjenta. Pozwala to na rozwijanie prawidłowych wzorców chodu, stymulowanie równowagi, koordynacji oraz siły i wytrzymałości odpowiednich grup mięśniowych. Po treningu rezultaty można wydrukować na zamontowanej do urządzenia drukarce.

Bieżnia wykorzystywana jest przede wszystkim w rehabilitacji ortopedycznej, neurologicznej oraz geriatrycznej. Wykorzystujemy ją również w planach terapeutycznych oraz profilaktycznych, które przygotowaliśmy dla naszych pacjentów.

Zobacz również:

Call Now Button
T
Centrum Rehabilitacji Eskulap