Cykloergometr rehabilitacyjny

Ćwiczenia rehabilitacyjne na profesjonalnym cyklometrze.

Profesjonalny cykloergometr rehabilitacyjny znajdujący się na wyposażeniu naszej placówki jest wykorzystywany przez pacjentów ortopedycznych, kardiologicznych, geriatrycznych oraz przez  osoby pragnące podnieść wydolność układu krążenia. To pierwszy cykloergometr na świecie umożliwiający ćwiczenie w pozycji siedzącej.

Cykloergometr korzysta z zaprogramowanych profili treningowych, które można dowolnie modyfikować w zakresie wielkości obciążenia i prędkości ruchu, co pozwala dopasować go do indywidualnych potrzeb pacjenta.  Ćwiczenia i programy terapeutyczne wykonywane na tym urządzeniu pomagają m.in. w usprawnianiu schorzeń układu ruchu, rehabilitacji neurologicznej, podnoszeniu sprawności i kształtowaniu wydolności układu krążenia.

Na bieżąco monitorowane i raportowane są takie parametry jak czas treningu, ilość obrotów, tętno (za pomocą telemetrycznego systemu monitorowania tętna) oraz obciążenie. Wszystko wyświetlane jest na dużym, czytelnym ekranie LCD.

Wg aktualnych standardów zaleca się ćwiczenie Cardio 30 minut przez 5 dni w tygodniu lub ok. 20 min z intensywnym obciążeniem przez 3 dni w tygodniu. Do tego uzupełnieniem powinno być 8-10 ćwiczeń treningu siłowego po 8-12 powtórzeń – taki cykl należy powtarzać 2 razy w tygodniu. Tylko tyle wystarczy aby skutecznie utrzymać wydolność organizmu i radykalnie obniżyć ryzyko choroby wieńcowej. Warto pamiętać aby przed każdą sesją treningową oraz po zakończeniu ćwiczeń stosować pięciominutową rozgrzewkę oraz stretching.

Specjalne siedzisko z doskonałą stabilizacją pacjenta w trakcie ćwiczenia gwarantuje niezawodną pracę. Przyrząd szczególnie polecany jest do stosowania na wczesnym etapie rehabilitacji.

Call Now Button
T
Centrum Rehabilitacji Eskulap