EMS. Jedna sesja, milion korzyści!

Trening EMS to innowacyjna metoda ćwiczeń całego ciała przy użyciu elektrostymulacji.

Impuls wysłany z urządzenia poprzez najnowszy system elektrod dociera do 6 dużych grup mięśniowych w sposób szybki, komfortowy i bezpieczny pozwalając ćwiczącemu osiągnąć najlepsze rezultaty. Jednocześnie pobudzane są do pracy mięśnie ud, pośladków, brzucha, klatki piersiowej, pleców i ramion co sprawia, że trening EMS szybko prowadzi do wyższych poziomów siły i wydajności przy optymalnym wysiłku.

Trening elektrostymulacji mięśni.

DLA (prawie) KAŻDEGO

Sportowcy, seniorzy, osoby z ograniczonymi możliwościami ruchowymi,

osoby po kontuzjach, kobiety po porodzie (około 6 tygodni po porodzie siłami natury, a po cesarskim cięciu po 12 tygodniach) – może zacząć trening i czerpać korzyści!

Należy jednak pamiętać, że nawet najzdrowsza rzecz w nadmiarze szkodzi, dlatego tak supernowoczesna i bezpieczna metoda treningowa, też może posiadać przeciwwskazania do jej stosowania. W przypadku treningu EMS, to: padaczka, rozrusznik serca, ciąża, ciężkie zaburzenia krążenia, przepuklina brzuszna i pachwinowa, gruźlica, nowotwory, zaawansowana miażdżyca tętnic, ciężkie choroby neurologiczne, cukrzyca, gorączka, infekcje bakteryjne lub wirusowe o ostrym przebiegu, a także zwiększona skłonność do krwawień (hemofilia)

 

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

W trakcie całego treningu EMS (czyli w zaledwie 20 minut) stymulowanych zostaje, aż 95% włókien mięśniowych, a mimo wszystko  trening EMS jest o 40% efektywniejszy od tradycyjnego treningu siłowego.*

 

BEZPIECZEŃSTWO

Trening ten nie obciąża stawów, nie niesie ryzyka kontuzji, a to wszystko pod stałym nadzorem fizjoterapeuty – trenera!

 

UPRAGNIONA SYLWETKA

Nie ma się co oszukiwać! Widoczna poprawa rzeźby i proporcji ciała to cel każdej aktywnej osoby! Trening EMS przybliża do powyższego, ponieważ impulsy elektryczne docierające do ciała ćwiczącego mają swój zasięg, aż do głębszych partii mięśni, co powoduje lepsze ukrwienie tych mięśni oraz tkanki łącznej, dając w efekcie likwidację skutków cellulitu i poprawę elastyczności skóry.

 

ZDROWIE

Ćwiczący rozpoczynając proces treningowy, często skupiają się na poprawie sylwetki, ale czy pamiętają o tym, że poprawić można również i zdrowie?

Trening EMS wzmacnia mięśnie posturalne biorące udział w kształtowaniu prawidłowej sylwetki człowieka (m.in. mięśnie grzbietu i odcinka lęździowo-krzyżowego pleców oraz mięśnie brzucha), co pomaga w pozbyciu się uporczywych bólów pleców, czy w poprawie wzorca postawy a tym samym w polepszeniu stanu zdrowia.

Mając na uwadze ZDROWIE, warto też pamiętać, że trening EMS jest świetnym rozwiązaniem, dla osób po urazach, które w głowie nadal mają lęk przed pełnym obciążaniem kontuzjowanego miejsca czy trenowaniem.

 

SAMOPOCZUCIE

Dzięki wyrzucie endorfin w trakcie treningu, następuje polepszenie samopoczucia, rozładowanie stresu poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia. Docenić należy fakt, iż efekty widoczne już po kilku sesjach treningowych, również mają związek z dobrym nastrojem, pozytywnym nastawieniem do ćwiczeń i samego siebie oraz poziomem motywacji do dalszej walki o swoje cele.

 

SZYBKIE I WIELOPOZIOMOWE EFEKTY

Poprawa sylwetki już po 4-6 tygodniach (krótkich, acz) regularnych ćwiczeń to FAKT!**

Nowatorski system EMS pomaga uzyskać aż 85 napięć na sekundę, w każdej grupie mięśniowej naszego ciała! A co najlepsze?! – nasz organizm nadal będzie spalał kalorie w zwiększonym tempie, dzięki przyspieszonemu metabolizmowi nawet przez kilka godzin po zakończonym treningu!

 

INTENSYWNIEJSZY OD TRENINGU TRADYCYJNEGO

Ponieważ, podczas sesji EMS pracuje jednocześnie 8 grup mięśniowych, metoda ta pozwala trenować intensywnie całe ciało w ciągu jednego treningu, który pod względem intensywności odpowiada 3 godzinom spędzonym na siłowni.

A chodzi tu o stopień pracy mięśni…
bowiem motorem rozwoju mięśni jest siła bodźców, od której zależy stopień stymulacji mięśni do rozrostu, a przez to i sam rozrost.
Bodźce zaś są wynikiem pracy mięśni, która podczas treningu EMS jest o wiele bardziej intensywna niż przy treningu tradycyjnym!

 

* Według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Bayreuth oraz Niemiecki Uniwersytet Sportowy w Köln.

** Według badań Uniwersytetu w Bayreuth dotyczących miha bodytec, a także badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Friedricha Alexandra w Erlangen-Nuremberg już po 6 treningach EMS zauważono redukcję tkanki tłuszczowej o 4%. Po 4 tygodniach regularnych treningów zanotowano 30% wzrost mocy. Osoby z nadwagą po 13 tygodniach treningów zauważyły utratę 3, 5 kg, w tym 9% tkanki tłuszczowej, a także 6, 5 cm mniej w talii i 2 cm w ramionach.

EMS
EMS
Call Now Button
T
Centrum Rehabilitacji Eskulap