System rehabilitacji w podwieszeniu

Stopniowy trening w podwieszeniu

Wyposażyliśmy nasz zestaw treningowy w system podwieszek, linek i obciążników do przeprowadzania ćwiczeń funkcjonalnych wg koncepcji bazującej na ćwiczeniach w odciążeniu, wykorzystującej zasady ćwiczeń w łańcuchach otwartych i zamkniętych.

Sprzęty tego rodzaju mają szerokie zastosowanie w rehabilitacji, w medycynie sportowej i fitnessie. Podstawowym założeniem terapii w oparciu o system jest stopniowe podnoszenie trudności ćwiczeń.  Na najniższym poziomie są ćwiczenia w odciążeniu ułatwiające ruch – na tym etapie wykorzystuje się głównie elastyczne linki i podwieszki. Drugi poziom to zestaw ćwiczeń w odciążeniu z oporem rosnącym w trakcie wykonywania ćwiczeń.. Zaawansowany trening opiera się na wykonywaniu ćwiczeń w tzw. łańcuchach biokinematycznie zamkniętych.

Wykwalifikowana kadra naszego ośrodka każdorazowo precyzyjnie opracowuje zestaw ćwiczeń bazując na zdiagnozowanych potrzebach i potencjalnych możliwościach pacjenta. Dzięki temu trening jest wydajny i efektywny a rezultaty widoczne już po kilku sesjach.

Sprzęt ten wykorzystywany jest w planach terapeutycznych oraz profilaktycznych, które przygotowaliśmy dla naszych pacjentów.

Zobacz również:

Call Now Button
T
Centrum Rehabilitacji Eskulap