Nasza kadra

dr n. med. Paweł Molski

Specjalista w dziedzinie fizjoterapii, certyfikowany terapeuta metody McKenzie, terapeuta medycyny ortopedycznej OM Cyriax i terapii manualnej wg Typaldos’a (FDM) oraz specjalista terapii mięśniowo-powięziowej m.in. Anatomy Trains, IASMT.

Członek kolegium redakcyjnego i międzynarodowego komitetu doradczego Archives of Clinical and Experimental Surgery (ACES). W latach 2010-2013 członek zarządu Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji, Oddział w Bydgoszczy. Wyróżniony w zakresie biologii medycznej w uznaniu szczególnych wartości naukowych. Uczestnik licznych krajowych i zagranicznych kongresów, kursów i staży z zakresu rehabilitacji m.in. w Cleveland Clinic.

Dzięki licznym szkoleniom z zakresu nowoczesnych metod fizjoterapii i terapii manualnej nieustannie poszerza swoją wiedzę. Bogate doświadczenie zawodowe zawdzięcza wieloletniej pracy w Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu z Oddziałem Wczesnej Rehabilitacji w Schorzeniach Ortopedyczno-Urazowych Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Jego główną profesją jest leczenie i prewencja  urazów i schorzeń narządu ruchu oraz dolegliwości bólowych kręgosłupa zwłaszcza o podłożu stresogennym.

W wolnym czasie pasjonat podróżowania, wspinaczki oraz Tai Chi.

mgr Barbara Molska

Magister fizjoterapii, specjalizuje się w metodach terapii mięśniowo-powięziowej Anatomy Trains łączonej z ruchem m.in. wg koncepcji ZOGA. Jest również terapeutą manualnym wg metody Typaldos’a i McKenziego oraz certyfikowanym terapeutą metody BeBo(trening mięśni dna miednicy wykorzystywany m.in. w leczeniu nietrzymania moczu) oraz Pilates. Zajmuje się również oceną funkcjonalną FMS (functional movement screen).

Dzięki licznym szkoleniom z zakresu nowoczesnych metod terapii manualnej i terapii ruchem nieustannie poszerza swoją wiedzę. Uczestniczy w licznych krajowych i zagranicznych kursach i stażach z zakresu rehabilitacji m.in. Ev. Krankenhauses Hagen-Haspe, Niemcy. W 2017r. była fizjoterapeutką kadry polski kadetek piłki siatkowej podczas mistrzostw świata w Rosario, Argentyna.

Zawodowo zajmuje się głównie prewencją i leczeniem urazów sportowych a także rehabilitacją aktywnych kobiet w ciąży i wracających do sprawności po porodzie. Podczas prowadzonych terapii wplata ćwiczenia mające na celu poprawę równowagi strukturalnej w ruchu oraz ożywienie „zapomnianych” obszarów ciała integrując je z umysłem co pozwala osiągnąć lepsze efekty w treningu i dobre samopoczucie.

Z wewnętrznej potrzeby łączenia piękna ze zdrowiem pomaga kobietom w poprawie wyglądu ciała i twarzy łącząc techniki integracji mm-powięziowej m.in. wg koncepcji ZOGA Face Integration z fizjoterapią estetyczną.

W wolnym czasie oddaje się treningom fukcjonalnym m.in.  CrossFit czy Body&Mind dzięki czemu łączy swoją pasję z pracą lepiej rozumiejąc pracę z ciałem.

mgr Karolina Juraszek

Magister fizjoterapii, obecnie uczestniczka studiów doktoranckich na Wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Jest terapeutą metody McKenziego a także PNF (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation).

W swojej pracy łączy terapię manualną z obiektywną oceną dysbalansu mięśniowego  za pomocą urządzeń do analizy postawy ciała i treningu biofeedback. Uczestniczyła w wielu kursach i warsztatach m.in. Anatomy Trains, kinesiology taping, kompleksowa terapia przeciwobrzękowa, terapia FDM.

Specjalizuję się w leczeniu przewlekłych schorzeń narządu ruchu i prewencji upadków. Ponadto posiada bogate doświadczenie w pracy z pacjentami po ciężkich schorzeniach ośrodkowego układu nerwowego: w stanach minimalnej świadomości, po udarach mózgu czy urazach czaszkowo-mózgowych.

Czas poza pracą wykorzystuje na treningi funkcjonalne z ciężarem własnego ciała, spacery z psem i czytanie książek związanych z tematyką powięzi.

mgr Joanna Pleśniak

Magister fizjoterapii oraz technik masażysta, absolwentka Bydgoskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy. Jest certyfikowaną terapeutką suchej igłoterapii oraz  terapii punktów spustowych oraz mezoterapii kolagenem i kwasem hiarulonowym, terapii punktów spustowych, Ems-a, ScarWork, Ultrasonografi, jak również Przezskórnej Elektrolize Epte.

Bezustannie poszerza swoją wiedzę, co do struktur mięśniowo – powięziowych oraz narządu ruchu. Uczestniczyła w wielu kursach i warsztatach m.in rollacademy, masaż gorącymi kamieniami Anatomii Trains – Structure and Function. W terapii wykorzystuje, również techniki FDM, Klawiterapia, Kinesiology taping, Floos band oraz McKenzie.

Przez swoje doświadczenie w pracy ze sportowcami m.in. podnoszenia ciężarów, pchnięcia kulą czy osobami trenującymi crossfit lepiej rozumie problemy, z którymi borykają się sportowcy. Sama doskonale wie, jaki wpływ mają na siebie: poprawny ruch, balans mięśniowy i przygotowanie do treningu, ponieważ przez 3 lata amatorsko ćwiczyła ciężary pod okiem zawodniczki kadry Polski w podnoszeniu ciężarów, a od 3 lat trenuje crossfit.

mgr Igor Stefański

Magister  fizjoterapii oraz technik masażysta,  absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

W pracy stosuje techniki manualne tkanek miękkich poznane na licznych szkoleniach celem redukcji dolegliwości bólowych i prewencji ich powstawania. Obecnie pasjonuje się i zgłębia tajniki integracji strukturalnej  wg koncepcji  Anatomy Trains.

Specjalizuje się w analizie biomechanicznej i terapii mięśniowo-powięziowej wad postawy oraz schorzeń i urazów stopy i goleni.  W praktyce zawodowej wykorzystuje globalne spojrzenie na pacjenta, celem zlokalizowania wszystkich nieprawidłowości ruchowych i źródła problemu. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności na kursach i warsztatach dla fizjoterapeutów.

Pasjonat anatomii i biomechaniki ciała ludzkiego. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem rycin anatomicznych oraz ćwiczeniami fizycznymi.

Dr n. med. Magda Tkaczyńska

Certyfikowana terapeutka Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego (PTUG). Uczestniczka licznych kursów z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej.

Jest absolwentką kierunku fizjoterapia Collegium Medicum w Bydgoszczy. Jej zainteresowania zawodowe skupiają się wokół fizjoterapii uroginekologicznej, która jest jej pasją. Stale poszerza swoją wiedzę i kompetencje zawodowe, by być jak najlepszą specjalistką. W swojej praktyce stara się patrzeć na pacjenta holistycznie, bo tylko takie podejście daje sukces terapeutyczny.

W jakim przypadku warto zgłosić się do fizjoterapeuty uroginekologicznego:

• nietrzymanie moczu, gazów, stolca,

• zespół pęcherza nadreaktywnego, parcia naglące,

• hemoroidy,

• rozejście mięśnia prostego brzucha,

• bolesne miesiączki,

• bolesne współżycie,

• zaburzenia statyki narządów dna miednicy (obniżenie narządów)

• terapia przed i po zabiegach uroginekologicznych,

• blizna po nacięciu bądź pęknięciu krocza, blizna po cesarskim cięciu,

• kobiety będące w ciąży lub po porodzie,

• przygotowanie do porodu.

lic. Natalia Kempińska

Licencjonowany fizjoterapeuta, absolwentka Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

W pracy z pacjentami kieruje się holistycznym podejściem, dostrzegając wszystkie aspekty dotyczące ich zdrowia i samopoczucia. Jest pasjonatką fizjoterapii estetycznej i kosmetologii. Swoją codzienną pracę opiera na terapiach poprawiających jakość skóry, niwelujących objawy starzenia skóry typu slow aging oraz nieinwazyjnych zabiegach modelujących sylwetkę. Korzysta w tym celu z nowoczesnej technologii HiTech.

Na bieżąco śledzi wszelkie nowinki z zakresu kosmetologii. Swoją wiedzę i umiejętności stale poszerza, uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach praktycznych.

Wolne chwile spędza na doskonaleniu własnej kondycji fizycznej dzięki systematycznym treningom na siłowni. Rozwija również swoją pasję związaną z wizażem.

mgr Mateusz Biedroń

Absolwent Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Specjalizuje się szeroko pojętą rehabilitacją neurologiczną, zarówno w fazie ostrej, jak i przewlekłej.

Wykorzystuje w swojej pracy metody PNF, NDT Bobath a także trening Biofeedback. Na bieżąco poszerza swoje umiejętności, uczestnicząc w licznych konferencjach, warsztatach i szkoleniach z zakresu neurologii, jak również korzysta z licznych publikacji medycznych.
W sposób kompleksowy i zindywidualizowany podchodzi do terapii z pacjentami, niejednokrotnie zajmując się nimi zarówno podczas pobytu w szpitalu od momentu pojawienia się pierwszych objawów, jak i w ambulatorium. Biorąc pod uwagę ich własny, indywidualny sposób reagowania, prowadzi ich do momentu uzyskania maksymalnej sprawności, a co za tym idzie do poprawy ich aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.
Wolne chwile spędza na siłowni, a gdy pogoda sprzyja na rowerze, rolkach, czy pływaniu. Uwielbia również zwiedzać różne zakątki Polski i świata, gdzie może rozwijać swoje pasje do wędrówek.

mgr Konrad Tracewski

Magister fizjoterapii oraz technik masażysta, absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

W pracy z pacjentami skupia się nie tylko na objawach, ale również ich przyczynie, aby zmniejszyć ryzyko nawracania dolegliwości w przyszłości.

W trakcie prowadzenia terapii posługuje się technikami z zakresu MTG (masażu tkanek głębokich) oraz terapii manualnej Szkoły Niemieckiej. Dzięki znajomości anatomii i biomechaniki ludzkiego ciała stara się przeciwdziałać dolegliwościom już u podstaw, poprzez reedukację prawidłowych wzorców ruchowych podczas aktywności dnia codziennego. Swoją terapię wspiera licznymi aplikacjami z zakresu Kinesiology Taping’u.

Cały czas poszerza swoją wiedzę z zakresu fizjoterapii dzięki szkoleniom oraz webinarom internetowym, a wolny czas poświęca na trening siłowy oraz kalistenikę.

mgr Adam Kwieciński

Magister fizjoterapii specjalizujący się w rehabilitacji ortopedycznej, sportowej oraz chorobach przeciążeniowych (tendinopatie) układu ruchu.

W swojej pracy wykorzystuje trening medyczny, terapie manualna oraz trening z platformami dynamometrycznymi. Kieruje się zasadami EBP (ang. Evidence Basic Practice) czyli praktyki zawodowej opartej na literaturze naukowej. Uczestniczy w wielu kursach stacjonarnych

(m.in kompleks lędźwiowo-miedniczo-biodrowy, Nowoczesna Rehabilitacja Ortopedyczna Kręgosłupa) oraz konferencjach naukowych ciągle poszerzając swoją wiedzę z dziedziny ortopedii oraz medycyny sportowej. Jest certyfikowanym terapeutą metody Kinetic Control, dzięki czemu prowadzi terapie ruchową u osób z dolegliwościami bólowymi.

Pasjonat leczenia stawu kolanowego oraz urazów mięśniowo-ścięgnistych z tego też względu stale poszerza swoją wiedzę w tym kierunku. Członek Polskiego Towarzystwa Artroskopowego (PTartro). W wolnym czasie czyta artykuły naukowe związane z ortopedią oraz spędza czas na podróżowaniu.

Zuzanna Kempa

Certyfikowana terapeutka koncepcji BeBo ( treningu mięśni dna miednicy), technik masażysta.

W swojej pracy kieruje się nie tylko leczeniem objawów w obrębie miednicy ale także całościowym
spojrzeniem na pacjenta oraz profilaktyką. 
Specjalizuje się w treningach personalnych z wykorzystaniem biofeedbacku, dostosowanych do potrzeb pacjenta. Bezustannie się rozwija w kierunku fizjoterapii uroginekologicznej. Uczestniczka wielu kursów m.in. Fizjoterapia w ginekologii i położnictwie.

Wolny czas spędza na treningach koszykówki, czytaniu książek o tematyce uroginekologii oraz na spacerach z psem.

Call Now Button
T
Centrum Rehabilitacji Eskulap