Locomat hocoma

Robotyczna orteza kończyn dolnych.

Urządzenie do reedukacji chodu oraz umożliwiające trening na bieżni opartego o prawidłowy wzorzec chodu i dynamiczne odciążenie to wsparcie dla pacjentów dochodzących do zdrowia po różnego rodzaju urazach oraz zmagających się z chorobami.

System opiera się na dwóch ortezach i podwieszonej części urządzenia, która stabilizuje i zabezpiecza pacjenta podczas chodzenia. Locomat Hocoma jest sterowany zdalnie, a nad prawidłowym przebiegiem treningu czuwa personel medyczny.

Reedukacja chodzenia z Locomat Hocoma wykracza poza ramy tradycyjnych ćwiczeń. Oprogramowanie dołączone do sprzętu umożliwia urozmaicanie zajęć i wprowadzanie elementów gier i zabaw.

Regularne treningi z wykorzystaniem systemu pozwalają zapobiegać skutkom wielu  schorzeń neurologicznym a dzięki ergonomicznej budowie, pacjent w trakcie treningu może wykonać bardzo duża liczbę powtórzeń, co znacząco wpływa na efektywność terapii.

Rehabilitacja urządzeniem Lokomat

Rehabilitacja przy pomocy urządzenia Locomat Hocoma, które znajduje się w naszym centrum, zalecana jest w przypadku pacjentów cierpiących z powodu uszkodzenia kręgosłupa, z wszczepionymi endoprotezami czy po udarze mózgu.

Ćwiczenia na Locomat Hocoma są wskazane także dla osób z porażeniem mózgowym, chorobą Parkinsona, stwardnieniem rozsianym oraz rdzeniowym zanikiem mięśni.

Już we wczesnym etapie rehabilitacji neurologicznej  urządzenie zapobiega utrwalaniu patologicznych wzorców a także umożliwia odtwarzania fizjologicznego ruchu u pacjenta. Locomat dzięki swojej unikatowej konstrukcji doskonale wspomaga proces rehabilitacji.

Zobacz film na naszym kanale FB Rehabilitacja Locomat Hocoma

– uszkodzenia rdzenia kręgowego
– urazy mózgu
– endoprotezy
– rdzeniowy zanik mięśni
– udary
– stwardnienie rozsiane
– porażenie mózgowe
– choroba Parkinsona

– niemożność przystosowania ortezy do ciała
– masa ciała powyżej 135 kg
– pacjenci korzystający z respiratora
– znaczne zmiany osteoporotyczne
– pacjenci niepionizowami z dużymi zaburzeniami ortostatycznymi
– odleżyny, otarcia naskórka kończyn dolnych

Zobacz również:

Platforma balansowa: Znakomite narzędzie do trenowania koordynacji i równowagi – czytaj więcej…

Walker View: Narzędzie do trenowania analizy postawy chodu oraz biegu – czytaj więcej…

Bieżnia rehabilitacyjna: specjalna i bezpieczna bieżnia zaopatrzona w detektory chodu – czytaj więcej…

Call Now Button
T
Centrum Rehabilitacji Eskulap