Rehabilitacja dla osób z nietrzymaniem moczu

Informacje podstawowe

Kompleksowy program terapii dla pacjentów z problemem nietrzymania moczu oraz zespołów bólowych miednicy.

Najczęstsze przyczyny

Nietrzymanie moczu czy bóle narządów miednicy, bolesne miesiączki, bóle krzyża to często wstydliwe i krępujące dla naszych pacjentów dolegliwości.

Ciąża, poród, nadwaga, menopauza, przebyte choroby uro-ginekologiczne, czy intensywne treningi u osób uprawiających sport – każde z tych czynników może powodować powstanie uciążliwych dolegliwości kwalifikujących do programu. Zdajemy sobie sprawę, że jest to niezwykle delikatny problem, dlatego poprzez specjalistyczne formy terapii jesteśmy w stanie skutecznie przeciwdziałać, usuwając nie tylko objawy, ale i również źródło dysfunkcji.

Jak leczymy?

Terapia nietrzymania moczu głównie  opiera się na wykonywaniu kontrolowanego napięcia i rozluźnienia mięśni dna miednicy. Wiele osób ma problem ze zlokalizowaniem tych mięśni i często wykonuje ćwiczenia w niewłaściwy sposób. Samodzielne treningi i tłumaczenie w jaki sposób należy aktywować mięśnie dna miednicy jest  trudne i bez indywidualnego treningu z wykwalifikowanym fizjoterapeutą praktycznie nie możliwe. Prawidłowe wykonywanie ćwiczeń reedukacji mięśni dna miednicy możliwe jest tylko jeśli w ćwiczeniach wykorzystywany jest biofeedback, czyli metodę umożliwiającą wizualizację pracy trenowanych mięśni.