Fizjoterapia XXI wieku, czyli podejście holistyczne w leczeniu zaburzeń sprawności fizycznej.

masażysta

W Centrum Rehabilitacji Szpitala Eskulap czeka na Ciebie wszechstronnie wykwalifikowany zespół specjalistów, lekarzy i fizjoterapeutów, którym głównym celem jest Twoje zdrowie!

Zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest równowaga pomiędzy ciałem, umysłem oraz emocjami i świadczy o dobrostanie całego organizmu. Wykorzystując najnowocześniejsze urządzenia diagnostyczne oraz opierając się na najnowszej wiedzy, przeprowadzamy naszych pacjentów przez proces dojścia do pełni zdrowia, którego miarą jest nie tylko przywrócenie sprawności fizycznej, ale również poprawa wszystkich sfer aktywności w życiu codziennym. Ważna jest dla nas nie tylko wiedza, najnowocześniejszy sprzęt, ale przede wszystkim Twój komfort, pełne zrozumienie zaplanowanych, kompleksowych zabiegów rehabilitacji. Dlatego każde podjęte leczenie jest omawiane, tak żeby pacjent czuł się bezpiecznie.

Otaczamy zrozumieniem, troską i życzliwością, nadając wyjątkową jakość fizjoterapii, gdzie człowiek jest w centrum. Stale się rozwijamy, szkolimy, by zapewnić poziom usług na światowym poziomie.

Obecnie wiemy, że ból doświadczany przez pacjenta może być spowodowany nie tyle fizycznym uszkodzeniem struktur ciała, ale również chronicznym stresem, przemęczeniem, bądź innymi czynnikami występującymi w jego bliskim środowisku.

Patrzymy na człowieka holistycznie, szukając źródła bólu. Współczesna fizjoterapia to nie tylko gabinet, kozetka, ale cały szereg metod uzupełniających się nawzajem. Powrotowi do zdrowia będzie towarzyszyć zatem nie tylko fizyczna rehabilitacja, ale także przyjrzenie się tym elementom życia pacjenta, które negatywnie wpłynęły na funkcjonowanie organizmu. Zaplanowanie odpowiedniej terapii to wyzwanie, jakie bierze na siebie nasz zespół specjalistów. Ponieważ ból może posiadać także naturę psychologiczną, bądź psychospołeczną, odpowiednie określenie przyczyn jego odczuwania staje się niezbędne w celu przeprowadzenia precyzyjnej diagnozy stanu pacjenta. Ustalenie podłoża doświadczanych dolegliwości jest niezwykle pomocne w dalszej rehabilitacji, która ma na celu przywrócenie nie tylko zdrowia fizycznego, ale przynieść również korzyści w innych aspektach, w tym inspiracji do zdrowego stylu życia.

W odzyskaniu zdrowia naszych pacjentów pomaga także wiele nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Wykorzystywanie w Centrum takich urządzeń, jak D-wall, Diers formetric, oraz Walker View pozwala na kompleksową analizę układu mięśniowo-szkieletowego, ułatwia ocenę statyczną, oraz dynamiczną sprawności pacjenta, a także znacznie przyspiesza późniejszą rehabilitację. Wykorzystując najwyższej jakości sprzęt, możemy w kompleksowy sposób zbadać sylwetkę pacjenta, czyli ocenić zmiany funkcjonalno-strukturalne kręgosłupa, ustawienie miednicy, oraz kończyn dolnych, ocenić technikę chodu i biegu, jak i poddać kontroli poziom nacisku stóp na podłoże. Zebrane informacje pozwalają na przygotowanie spersonalizowanego planu procesu terapeutycznego, a także umożliwiają obiektywną ocenę postępów poczynionych w trakcie wspólnej pracy. Połączenie pracy manualnej z ciałem wykonywanej przez zaangażowanych fizjoterapeutów i nowoczesna diagnostyka przy użyciu urządzeń umożliwia precyzyjną diagnozę, skraca proces leczenia i rehabilitacji.

Każda osoba wolna od bólu, męczących dolegliwości ruchowych, to dla nas spełnienie misji, jaką jest pomoc naszym pacjentom w powrocie do zdrowia i sprawności.

Tworzymy miejsce, w którym człowiek i jego potrzeby są w Centrum Badawczo Rozwojowym Rehabilitacji Eskulap. Będąc w naszym centrum możesz być pewny, że jesteś w dobrych rękach, postawimy Cię na nogi.

Chcesz dołączyć do naszego zespołu? Przejdź do zakładki “Oferty Pracy”