Rehabilitacja rąk i dłoni

Informacje podstawowe

Nasi specjaliści w ramach tego programu pomagają m.in. pacjentom z powikłaniami pourazowymi, zespołem cieśni nadgarstka, złamaniami kości czy naderwaniem ścięgna. Program obejmuje leczenie wszelkich dysfunkcji, które wiążą się z dłonią, nadgarstkiem, łokciem czy barkiem i utrudniają wykonywanie czynności życia codziennego.

Najczęstsze przyczyny

27 kości, dziesiątki powiązanych mięśni, wiele precyzyjnie poukładanych więzadeł, nerwy które odbierają bodźce czuciowe oraz wysyłają impulsy ruchowe– to tylko końcowa część kończyny górnej – ręka i nadgarstek.

Tak wiele skomplikowanych struktur wymaga niezwykle ścisłej i precyzyjnej pracy terapeutycznej. Wystarczy zaburzenie funkcjonowania jednej struktury aby najprostsze często wykonywane czynności takie jak chwytanie czy używanie sztućców stały się niemożliwe. Często może temu towarzyszyć ból oraz inne objawy takie jak mrowienia i drętwienia – w ocenie pacjentów bardzo uciążliwe w codziennym zyciu.

Jak leczymy?

Terapia manualna, terapia tkanek miękkich, specjalistyczne zabiegi fizykalne, neuromobilizacyjna terapia funkcji ręki – to metody stosowane w programie, które pozwalają powrócić do pełni sprawności.

Przykładamy do wszystkich detali ponadprzeciętną uwagę, ponieważ w przypadku tego programu precyzyjne działanie to podstawa sukcesu terapeutycznego. Koncentracja na obszarze dolegliwości jest w tym przypadku równie ważna, jak holistyczne spojrzenie na powiązane elementy. Wiemy bowiem, że wpływa to na integralność całej kończyny – uwzględniając łokieć i bark oraz mięśnie tułowia.

Pozwól nam zająć się Twoim problemem – gwarantujemy, że indywidualny plan terapii zostanie przygotowany zgodnie ze sztuką.

Call Now Button
T
Centrum Rehabilitacji Eskulap