Rehabilitacja po wypadkach komunikacyjnych

Informacje podstawowe

Uszczerbek na zdrowiu może być spowodowany przez wypadki komunikacyjne – osoby, które brały w nich udział muszą zadbać o powrót do zdrowia. Niejednokrotnie, są to nieduże uszkodzenia – siniaki, zbicia czy rany po zagojeniu nie powodują uszczerbku na zdrowiu i w momencie, w którym znikną z naszego ciała, możemy o nich zapomnieć. Niestety jednak, nie wszystkie kolizje obchodzą się tak łagodnie ze zdrowiem ludzi – w zależności od intensywności zdarzenia albo pozycji poszkodowanego (jak wiadomo, potrącony pieszy może mieć większe obrażenia niż osoby jadące w samochodzie, którym zdarzyła się stłuczka), uszczerbek na zdrowiu może być bardzo duży. Najpoważniejsze uszkodzenia ciała mogą odbijać się na zdrowiu poszkodowanego przez całe życie. Wówczas konieczna jest rehabilitacja po wypadkach komunikacyjnych.

Najczęstsze przyczyny

Często – niezależnie od nas – nieszczęśliwy zbieg okoliczności odbiera na długo naszą sprawność. Utrata zdrowia na skutek wypadku nie jest jednak wyrokiem.

Uszkodzenia kręgosłupa, złamania i zwichnięcia kończyn czy rany to bolesne rezultaty, które do niedawna pozostawały z pacjentem na całe życie w postaci nawracających dolegliwości. Obecnie holistyczne podejście do problemu pacjenta, odpowiednia kolejność rozwiązywania problemów terapeutycznych i efektywność nowoczesnej aparatury to najszybszy sposób aby powrócić do możliwie najwyższej sprawności. Niezależnie od problemu – jednoczesne wykorzystanie nowoczesnych strategii rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, przeciwobrzękowej to bezwątpienia najbardziej optymalna droga do sukcesu, którą pomagamy naszym pacjentom pokonać.

Jak leczymy?

Wczesna faza terapii po wypadkach to newralgiczny moment. Praca z pacjentem w tym stadium wymaga zachowania szczególnej ostrożności, w której doskonale sprawdzi się nasz system ćwiczeń w odciążeniu, a także elektrostymulacja do odtworzenia siły mięśniowej.

W późniejszym toku rehabilitacji stosujemy szereg specjalistycznych ergometrów poprawiających wytrzymałość mięśni oraz ogólną kondycję, a także platformy pozwalające wypracować prawidłowe obciążania obu kończyn. Pomocna jest również aparatura z funkcją biofeedbacku – dzięki niej każdy ruch jest monitorowany, a osoba ćwicząca informowana jak wykonywać go możliwie najlepiej.

Posiadając zaawansowaną aparaturę oraz wykorzystując dzięki swojemu doświadczeniu pełen jej potencjał, gwarantujemy wysoką jakość procesu terapeutycznego.

Prowadzona terapia może pomóc w sytuacji, w której uszkodzona została tkanka kostna ofiary kolizji. Pomoc w postaci rehabilitacji świadczymy osobom, które borykają się z kontuzjami spowodowanymi m.in. urazami kręgosłupa bądź złamaniami.

Nasi terapeuci dokonują kompleksowej oceny aktualnych możliwości fizycznych pacjenta w zakresie prowadzenia pojazdu – dzięki temu ustalony zostaje plan terapii, który nierzadko pozwala pacjentowi wrócić do bezpiecznego, samodzielnego prowadzenia pojazdu.

Call Now Button
T
Centrum Rehabilitacji Eskulap