Rehabilitacja chorób ortopedycznych

Informacje podstawowe

Program terapeutyczny dla pacjentów zarówno z ostrymi jaki i przewlekłymi schorzeniami kości / układu mięśniowo-szkieletowego. Precyzyjnie dobrany zestaw zabiegów dla osób m.in. z pourazowymi bólami stawów i mięśni, a także bólami mięśni i stawów wynikającymi z chorób lub procesów zwyrodnieniowych.

Najczęstsze przyczyny

Narząd ruchu jest bardzo często narażony na działanie czynników zewnętrznych mogących prowadzić do jego uszkodzenia. Skręcenia stawów, zwichnięcia, przeciążenia tkanek, uszkodzenia mięśni potrafią na długi czas wyłączyć nas z normalnego funkcjonowania.

Powszechny fakt dotyczący wszystkich urazów ma tu szczególne znaczenie: schorzenia leczone nieprawidłowo mogą doprowadzić do poważnych dysfunkcji. Długotrwałe unieruchomienie po urazach ortopedycznych zaburza prawidłowe funkcjonowanie mięśni ale również wielu innych układów. Terapia wymaga podejścia holistycznego.

Nowoczesna aparatura oparta o system informacji zwrotnych płynących z orgranizmu, a także szereg specjalistycznych metod terapeutycznych skutecznie pomogą Państwu szybko i efektywnie zdiagnozować potencjalne przyczyny oraz określić metody za pomocą których można pozbyć się problemu. Zaawansowane technologie w połączeniu z założeniami metody J. Cyriaxa to recepta na terapeutyczny sukces na tym polu.

Jak leczymy?

Wykorzystanie leczniczych właściwości kriokomory, lasera wysokoenergetycznego czy fali uderzeniowej bardzo szybko pozwoli na poprawę stanu tkanek, które w rezultacie odbudują swój właściwy stan.

Urządzenia do biofeedbacku pozwoli również szybciej odtworzyć utraconą – a niezbędną w codziennym życiu – prawidłową funkcję. Terapia manualna może z kolei w zaskakująco szybki sposób przynieść ulgę nawet przy bardzo starych urazach po których została bólowa pamiątka. Połączenie tych wszystkich metod to nasza recepta na terapeutyczny sukces. Jeśli kwalifikujesz się do grupy osób potrzebującej takiej terapii – nie czekaj – napisz lub zadzwoń do nas i dowiedz się co możemy dla Ciebie zrobić.

Call Now Button
T
Centrum Rehabilitacji Eskulap