Program terapeutyczny dla pracowników

Informacje podstawowe

Program terapeutyczny przygotowany specjalnie z myślą o osobach pragnących szybko i bezpiecznie wrócić na rynek pracy po urazach i kontuzjach. Program zakłada również działanie profilaktyczne – nasi specjaliści wyjaśnią jak działać, aby uniknąć ponownej kontuzji i pracować bezpiecznie, wydajnie i efektywnie aż do końca swojej kariery zawodowej.

Najczęstsze przyczyny

Nieprawidłowa postawa, siedzący tryb pracy, ciągłe wykonywanie męczących ćwiczeń, które znacznie obciążają nasz kręgosłup –  nie rzadko pomimo odpowiedniego przygotowania teoretycznego, sposób wykonywania codziennych zajęć w pracy wpływa negatywnie na stan naszego zdrowia. 

Nie zawsze jednak pracownik zdaje sobie sprawę dlaczego akurat on cierpi na ból karku podczas wykonywania obowiązków służbowych – ergonomia i higiena pracy to bardzo szerokie zagadnienia. Każdy zawód to indywidualny tryb pracy z pacjentem. Bardzo skrupulatnie analizujemy każdy przypadek, aby wyciągnąć z niego wnioski i zarazem zalecić skuteczną terapię – nasi pacjenci są dla nas najlepszymi nauczycielami.. Prawidłowe nawyki i stereotypy ruchu w pracy zapobiegają absencji chorobowej –  utrzymanie ciągłości pracy to atut, na którym zależy zarówno pracownikom jak i pracodawcy.

Jak leczymy?

Edukacja połączona z kompleksową terapią w naszym ośrodku rehabilitacyjnym wspomagana dodatkowo praktycznym wykorzystaniem bardzo nieskomplikowanych zaleceń, które pacjent może wykonywać sam w domu, pozwala zaskakująco łatwo usunąć z naszego życia dolegliwości odwracające naszą uwagę podczas czynności zawodowych.

Dla każdej grupy zawodowej i dla każdego przypadku przewidujemy osobny program dostosowany do indywidualnych potrzeb, nie mniej warto nadmienić, że są pewne wytyczne, które można stosować niezależnie od rodzaju wykonywanego zawodu. Terapia manualna wykonywana przez wysokiej klasy certyfikowanych specjalistów, odtworzenie integralności naszego ciała oraz wykorzystanie zabiegów fizykalnych m.in. fali uderzeniowej i lasera wysokoenergetycznego bardzo szybko pozwoli trwale zapomnieć o dolegliwościach na które „zapracowaliśmy”.

Call Now Button
T
Centrum Rehabilitacji Eskulap