5 nawyków zdrowotnych, które mogą zminimalizować ból pleców.

Kluczem do silnych pleców jest dobry stan zdrowia. Najważniejszym elementem zdrowia kręgosłupa jest profilaktyka. Im więcej masz elastyczności, siły i stabilności, tym silniejsze i zdrowsze będą Twoje plecy.

Jak kontrolować ból pleców?

Chociaż istnieją pewne czynniki genetyczne i urazy, którym nie można zapobiec – takie jak wypadki, starzenie się lub stany zwyrodnieniowe – możesz zminimalizować i / lub kontrolować ból pleców, koncentrując się na 5 zasadach.

1. Jedz dobrze.

Zapalenie jest przyczyną wielu przewlekłych problemów zdrowotnych, od zawałów serca i udarów, przez cukrzycę, po bóle kręgosłupa. Powoduje również lub nasila ból pleców i szyi oraz problemy z kręgosłupem. Jemy za dużo węglowodanów i zbyt dużo złych tłuszczów, w przeciwieństwie do dobrych tłuszczów. Zasadniczo cukier i przetworzona żywność niszczą nasze ciała, powodując stan zapalny.

2. Sen to podstawa.

Dobrze się wyspać od 7-8 h snu. To jeden z najbardziej niedocenianych składników zdrowia. Kiedy śpisz, twoje ciało wykonuje wiele ważnych rzeczy, w tym leczy i oczyszcza się ze szkodliwych toksyn i substancji.

3. Ćwiczenia.

Nie musisz być triathlonistą, po prostu ruszaj się i bądź aktywny. Trening interwałowy o wysokiej intensywności jest teraz naprawdę modny i na pewno ma pewne korzyści. Ale spróbuj zacząć od ćwiczeń rozciągających, to podstawa zdrowych stawów. Na początek możesz też wybrać się na spacer lub lekki jogging. Jeśli czujesz że to nie dla Ciebie po prostu znajdź aktywność, która sprawi, że będziesz się regularnie ruszać. Jednym z największych problemów ludzi w dzisiejszych czasach jest to, że przez cały dzień są nieruchomi.

4. Redukcja stresu.

Stres ma często pomijany wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne. Wprowadzenie od 10 do 30 minut medytacji, jogi lub innych technik pomoże zrelaksować mózg i uspokoić umysł. Te działania pomagają obniżyć ciśnienie krwi i zredukować kortyzol, hormon stresu.

5. Unikaj toksyn.

Świat jest bardziej toksyczny niż kiedykolwiek z chemicznego punktu widzenia i ma to konkretny wpływ na nasze ogólne zdrowie. Nie możemy ich całkowicie uniknąć, ponieważ są wszędzie, ale możemy i powinniśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby ograniczyć naszą ekspozycję na substancje toksyczne znajdujące się m.in. powietrzu, w środkach czyszczących , ubraniach, artykułach spożywczych, kosmetykach, przyborach kuchennych – kupujmy świadomie.

 

Call Now Button
T
Centrum Rehabilitacji Eskulap